33028, м. Рівне, вул. Замкова, 22А, тел./факс: (0362) 22-42-80, e-mail: rivnejust@mail.rv.ua
Графік роботи: пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45,сб, нд - вихідні дні. Обідня перерва з 13:00 до 13:45

  Питання надання правової допомоги між державами-учасницями СНГ врегульовані Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, яку було підписано 22 січня 1993 року у м.Мінську. 17 вересня 1999 року для України набрав чинності Протокол до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаний у м.Москва 28 березня 1997 року.

   Основною метою Конвенції є врегулювання відносин компетентних органів держав (установ юстиції)  учасниць СНД (Республіка Білорусь, Азербайджанська Республіка, Республіка Узбекистан, Російська Федерація, Республіка Казахстан, Республіка Таджикістан, Республіка Вірменія, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Грузія та Туркменістан) у цивільних, сімейних та кримінальних справах, а також забезпечення належного захисту прав і законних інтересів громадян та осіб, що проживають на їхній територіях.

  Пункт перший статті 14 Конвенції передбачає можливість пересилати установами юстиції Договірних Сторін свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану без перекладу і безкоштовно - безпосередньо через органи реєстрації актів громадянського стану Договірних Сторін   з повідомленням громадян про пересилку документів.

   Пункт  другий статті 14 Конвенції передбачає можливість пересилати документи про освіту, трудовий стаж та інші документи, що стосуються особистих або майнових прав та інтересів громадян запитуваної Договірної Сторони та інші документи, що стосуються особистих або майнових прав та інтересів громадян запитуваної Договірної Сторони та інших осіб, які проживають на її території, без перекладу і безкоштовно. 

   Зносини у даному порядку визначаються статтею 5 Конвенції (у редакції Протоколу).

   Стаття 5 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року  в редакції Протоколу від 28 березня 1997 року визначає, що компетентні установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через свої центральні, територіальні та інші органи. Договірні Сторони  визначають перелік своїх центральних, територіальних та інших органів, уповноважених на здійснення безпосередніх зносин, про що повідомляють депозитарія.

   З метою виконання статті 5 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року в редакції Протоколу до неї 1997 року Наказом Міністерства юстиції України від 02.08.2007 року №597/5 визначено перелік  органів, уповноважених  на безпосередні зносини  при застосуванні статті 14 Конвенції.

   Відповідно до вище згаданого Наказу  з 1 жовтня 2007 року  Головне управління юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві  та Севастополі  є органами уповноваженими на здійснення безпосередніх зносин з відповідними уповноваженими органами Договірних Сторін Протоколу  в рамках виконання частини другої статті 14 Конвенції в редакції Протоколу.

   Зносини з питань виконання частини першої статті 14 Конвенції в редакції Протоколу здійснюється  відділами реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі безпосередньо з відповідними органами, визначеними Договірними Сторонами Протоколу.

    Зносини з компетентними установами юстиції Договірних Сторін Конвенції, які не приєдналися до Протоколу, на виконання статті 14 Конвенції та з компетентними установами юстиції Республіки Молдова на виконання частини другої статті 14 Конвенції в редакції Протоколу здійснюється компетентними установами юстиції через Міністерство юстиції України.

 
 

  Данилюк Степан Іванович

Начальник управління

ДЕКЛАРАЦІЇ керівництва Головного управління юстиції у Рівненській області  за 2013