Дайджест новин березня в Україні

У березні фінансово-економічний сектор України переживав не найкращі часи. Частково це пов’язано з політичною кризою, частково – з спалахнула у всьому світі епідемією коронавируса. Більш детально – у нашому новинному дайджесті.

  • Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує погіршення для українських банків. Також були переглянуті прогнози для банків Росії, Грузії, Білорусі, Казахстану, Вірменії та Азербайджану. Для банківських систем всіх цих країн прогноз знижений до негативного на тлі розвивається епідемії коронавируса.
  • Виступаючи з трибуни Верховної Ради, п’ятий Президент України запропонував кроки з подолання економічної кризи в Україні, пов’язаного з епідемією коронавируса. Порошенко вважає, що потрібно продовжувати співпрацю з МВФ, потрібно розробити план підтримки бізнесу державою, потрібно відмовитися від експериментів з оподаткуванням і не потрібно застосовувати популізм.
  • Влада вводять карантин по всій країні, закривають школи, садки та навчальні заклади. Пізніше оголошується, що всі розважальні установи також необхідно закрити. Таким чином, в Україні намагаються не допустити поширення інфекції коронавируса. Ситуація в світі з пандемією продовжує погіршуватися.
  • А ось деякі експерти радять використовувати кризу як можливість. Оскільки ринок праці буде сильно мінятися і запит на деякі вакансії впаде, це відкриє двері для інших спеціальностей і професій. Тим, хто перебуває в пошуку себе, можна буде спробувати абсолютно нову роботу або професію.
  • Багато аналітиків прогнозують затримку виплат заробітних плат. У зв’язку з карантином багато роботодавців можуть зіткнутися з проблемою оплати праці своїм співробітникам. Як говориться в дослідженні, це може торкнутися абсолютно всіх галузей, включаючи навіть ресторанний або розважальний бізнес.