Комерційна Нерухомість – Що треба знати?

Зростає кількість підприємців, які бажають придбати комерційну нерухомість. У кожному місті можна знайти оголошення про продаж, здачу в оренду, про бажання купити комерційну нерухомість. Комерційна нерухомість в Росії все частіше стає об’єктом, що становлять інтерес для іноземних інвесторів.

Деякі вважають, що операція «купівля-продаж» житлового приміщення нічим не відрізняється від покупки комерційної нерухомості. Помилка полягає в тому, що існуюче законодавство чітко розділяє угоди за видами здійснюваних покупок. При придбанні комерційної нерухомості кожен покупець повинен знати основні відмінності: цілі використання і вартість придбання. Вивчити наявну документацію на продається приміщення, знайти відповідь, чи є приміщення об’єктом капітального будівництва і відколи. Якщо на продаж виставлено нежитлове приміщення, то дізнатися, коли воно було переоформлено як об’єкт капітального будівництва. Хто є господарем, чи не знаходиться об’єкт в заставі за кредитом. Уточнити, як оформлено використання земельної ділянки: у приватній власності або в оренді.

Якщо оформлена оренда, то з ким і на який термін. Оренда допускає розірвання договору в односторонньому порядку. За нею йдуть постанови про примусове знесення, демонтажу об’єкта комерційної нерухомості. Суди при розгляді подібних суперечок часто виносять рішення на користь адміністрації, мотивуючи інтересами жителів міста.

Необхідно перевірити ланцюжок продажів даного об’єкта за кілька останніх місяців. Як відбувалася зміна власників, і які угоди були здійснені за дорученням. Фахівці попереджають, що бажаючих придбати комерційну нерухомість значно більше, ніж виставляється на продаж об’єктів. Тому угоди привертають шахраїв, які працюють за своїми підступним схемами. Варто скористатися допомогою кваліфікованих фахівців, щоб не потрапити в руки до авантюристам.